Komunikat o koronacji Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej (Szkaplerznej)

W przeżywanym obecnie roku św. Józefa i rodziny nie ustajemy w modlitwie, aby rodziny naszej diecezji kieleckiej były szkołą wiary, szlachetnych obyczajów i życia według Ewangelii. Z tym większą radością pragniemy poinformować, że zbliża się wyjątkowe wydarzenie. 17 lipca br. (sobota) o godz. 11.00 na Rynku w Daleszycach będzie miała miejsce koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej (Szkaplerznej) mocą i powagą Papieża Franciszka. Uroczystej Mszy Świętej koronacyjnej będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Wraz z Księdzem Kanonikiem Tadeuszem Cudzikiem, Proboszczem Parafii w Daleszycach, serdecznie zapraszamy na uroczyste nałożenie koron papieskich na skronie Jezusa i Maryi na słynącym łaskami wizerunku, który otoczony jest wielowiekową czcią wiernych.

Niech Matka Boża Szkaplerzna z Daleszyc wyprasza u swojego Syna wszystkim wiernym naszej diecezji potrzebne łaski.

† Jan Piotrowski
BISKUP KIELECKI

ks. Tadeusz Cudzik
Proboszcz parafii
pw. św. Michała Archanioła
w Daleszycach